جار

جار عموما به ظروف دهان گشادی اطلاق میگردد که برای بسته بندی طولانی مدت انواع مواد غذایی مانند عسل، چای خشک ، شیر خشک ، قند و شکر ، مربا ، ترشی و خیارشور ، زیتون ، رب ، سس،کنسرو ، کمپوت ، مارمالاد و … استفاده می شود و طرح ها و سایزهای مختلفی دارد که عبارتند ازجار 350 سی سی ، جار 700 سی سی ، جار 1500 سی سی و جار 2300 سی سی شفافیت بسته بندی شیشه ای امکان روئیت و کنترل محتوای درون آن را نیز ممکن ساخته که این امر موجب تقاضایروز افزون این محصول قرار گرفته است .
این شرکت با بهره وری از تکنولوژی های روز دنیا در نظر دارد محصولاتی عاری از هر گونه نقص و ایرادی از جمله وجود ترک ، حباب ، شکستگی ، چین خوردگی و پر نشدگی در قسمت دهانه و . . .تولید و به بازار عرضه نماید .
در این بین ، گرايش به سمت توليد ظروف شيشه ای سبك بـه سـبب كـاهش هزينـه هـاي توليـد و افـزايش كيفيـت و تنـوع محصولات و در نتيجه رشد سود آوري ، چند سالي است كه در تبعيت از مسير تحولات اين صنعت در جهان ، در بين توليدكنندگان محصولات شيشه اي در كشور نيز مطرح شده و گرايش توليدكنندگان و بـازار به توليد و مصرف ظروف شيشه اي سبك روز به روز بیشتر میگردد .
شیشه جزو موادی است که همه رنگهای آن از جمله سفید و سبز و قهوه ای صد در صد قابل بازیافت است چراکه از مواد طبیعی و پایدار ساخته شده و مزایای زیست محیطی زیادی دارد. علاوه بر این شیشه برای حفظ طعم و مزه غذاها و نوشیدنی ها نیز ترجیح داده می شود .
برای مثال یکی از بزرگترین مشکلات نگهداری مواد غذایی از جمله رب ، لکه دار کردن ظرف  و همچنین کپک زدن آن به دلیل نفوذ هوا در آن است که در هنگام استفاده از جار شیشه ای مشکلاتی از این قبیل به وجود نمی آید و همچنین مواد غذایی در بسته بندی های شیشه ای کیفیت خود را مدت طولانی تری حفظ میکنند .
از جمله مزایای استفاده از شیشه در بین مواد بسته بندی ، خنثی شیمیایی بودن آن است که اجازه واکنش شیمیایی با مواد غذایی و دارویی که منجر به تغییر خواص آن گردد را نمی‌دهد .
از طرفی بطری و جارهای شیشه‌ای به گونه‌ای طراحی شده اند که در خطوط بسته بندی صنایع مختلف ، بر روی نقاله‌ها از سرعت و پایداری بالایی برخوردار باشند .
گفتنی است ، این شرکت در راستای جلوگیری از شکستگی بطری ها و جارهای شیشه ای تولیدی ،گرمخانه‌ای مطابق تکنولوژی روز اروپایی تامین خواهد نمود ، که عملیات پخت محصولات تولیدی به بهترین نحو انجام شود و به این طریق از بروز هر گونه ترک وشکستگی جلوگیری مینماید .
به طور کلی روند رو به افزایش تولید و مصرف شیشه سرانه کشورهای پیشرفته صنعتی در واقع بیانگرروند جهانی استفاده از شیشه به عنوان مهمترین عامل بسته بندی مواد غذایی و به طور عمده تامین نیازمندی های کمی و کیفی خطوط تولید مواد غذایی است.

1مجموع 5 محصول
1مجموع 5 محصول
ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :